Yönetim

Can Akın Çağlar

Eureko Sigorta Genel Müdürü

1962 yılında Sivas'ta doğan Can Akın ÇAĞLAR, 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra, aynı Üniversite'de Para ve Bankacılık konulu yüksek lisans programına katıldı.

Mesleki kariyerine 1985 yılında Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Bankalar Yeminli Murakıpları Kurulu'nda Bankalar Yeminli Murakıbı olarak başladı. 1995–1997 yılları arasında ABD'de Boston Üniversitesi'nde, Finansal Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra 1997-1998 yılları arasında Egebank AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı ve Ege Yatırım AŞ’ de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinin ardından 1998-2003 yılları arasında Family Finans AŞ’ de Genel Müdürlük görevini üstlenen Çağlar, 2003 yılında Ziraat Bankası AŞ’ ye Genel Müdür olarak atandı. Genel Müdürlüğü döneminde Ziraat Sigorta AŞ ve Ziraat Hayat ve Emeklilik AŞ’ nin kuruluşuna da öncülük etti.

2011 yılında bankadaki görevinden ayrılarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nda Kurul Üyesi olarak göreve başlayan Çağlar 02 Mayıs 2014 tarihi itibariyle bu görevinden ayrılarak Eureko Sigorta AŞ’ de Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. Ayrıca 02 Mayıs 2014 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yerine getirmektedir.


Caspar van Haaften

Eureko Sigorta Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı

1966 yılında Hollanda’da doğan Caspar van Haaften, eğitimine Hollanda’da başlamıştır. Ekonomi alanında lisans ve doktorasını Amsterdam Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra 1993 yılında CPA belgesini almıştır. Delta LIoyd Hollanda ve Belçika’da yaklaşık 10 yıl farklı yöneticilik pozisyonlarında görev alan van Haaften, daha sonra Aviva Europe ve Aviva France şirketlerinde 7 yıl İş Geliştirme Direktörü ve Bankassurance Direktörü olarak kariyerine devam etmiştir. 2015 yılı itibariyle Graydon Holding NV bünyesine CFO olarak devam eden van Haaften, 2 Ekim 2017 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu üyesi ve CFO olarak görev yapmaktadır.


Süha Çele

Eureko Sigorta Teknik Genel Müdür Yardımcısı

1976 yılında İstanbul'da doğan Süha Çele Boğaziçi Üniversitesi’nde İş İdaresi, Anadolu Üniversitesi’nde İşletme, İstanbul Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlamıştır.

İş hayatına 1998 yılında, Universal Sigorta’da Reasürans Uzman Yardımcısı olarak başlayan Süha Çele, 1999 yılında Reasürans, Özel Riskler ve Kredi Yetkilisi olarak Eureko Sigorta bünyesine katılmıştır. 2002-2004 yılları arasında Reasürans, Özel Riskler ve Kredi Yönetmeni olarak görev aldıktan sonra 2005 yılında Reasürans, Özel Riskler ve Kredi Birim Müdürü görevine getirilmiştir. 2010 – 2012 yılları arasında Oto Dışı Hasar, Oto Dışı Teknik ve Reasürans Grup Müdürü görevini yürütmüştür.

Süha Çele 28 Mart 2012 tarihinden itibaren Eureko Sigorta Teknik'ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdürmektedir. Kendisi 5 Mayıs 2014 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Üyeliğini de yerine getirmektedir.


İsmet Güngör

Eureko Sigorta DASK Genel Müdür Yardımcısı & Eureko Sigorta Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı

1965 yılında doğan İsmet Güngör lisans eğitimini İTÜ Denizcilik Yüksekokulu'nda tamamladıktan sonra, Amerika'da Finans ve Sigortacılık alanında yüksek lisans eğitimi aldı.

Çalışma hayatına 1986 yılında Cerrahgil Denizcilik'te başlayan Güngör, sigortacılık kariyerine 1994 yılında Ray Sigorta A.Ş.'de başladı. 2000-2006 yılları arasında Ray Sigorta A.Ş.'de Pazarlama, Acenteler, IT, İstatistik, İş Geliştirme ve Bölgelerin Eğitim ve Koordinasyonu fonksiyonlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 11 Ocak 2007 tarihinde DASK ve Acente & Broker Birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Eureko Sigorta bünyesine katılan Güngör; Ocak 2013’den beri DASK'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, buna ek olarak ise Aralık 2014'den beri Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.


İlker Arabacı

Eureko Sigorta Bilgi Teknolojileri ve Dijital Kanallar Genel Müdür Yardımcısı

1974 yılında doğan İlker Arabacı, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik bölümünde tamamladıktan sonra İşletme alanındaki yüksek lisans diplomasını Sakarya Üniversitesi’nden almıştır.

İş hayatına 1995 yılında Sistem Mühendisi olarak başlayan Arabacı, 2002 yılına kadar teknoloji sektöründe Proje Yöneticisi ve Mühendis pozisyonlarında görev yapmış sonrasında Data Training ETG isimli şirketi kurmuş ve bu girişimini 2007 yılında Ziraat Teknoloji’de başlayan ve sekiz yıla yaklaşan kariyerine kadar sürdürmüştür. Ziraat Teknoloji’de son olarak CTO pozisyonunda görev alan Arabacı, 22 Aralık 2014 tarihinden itibaren Eureko Sigorta Bilgi Teknolojileri, Proje Yönetim Ofisi, Analitik Sigortacılık ve Dijital Kanallardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam etmektedir.