Eureko’da İnsan Kaynakları

Şirket değerlerimiz Eureko Sigorta İnsan Kaynakları uygulamalarında da yaşatılmaktadır...

Uluslararası bir şirket olmanın getirdiği avantajlarla, çalışanlarımız kendi kariyer yolunda ilerlerken onların gelişimine destek olmayı ve şeffaf bir şekilde onlara adil fırsat yaratmayı ilke ediniriz.

Kariyer yolları hem yatay hem de dikey olmak üzere şeffaftır. Çalışanlar kendi tercihleri doğrultusunda kariyer yollarını belirleyebilirler. Bu doğrultuda açık pozisyonlarda kendi çalışanlarımıza da pozisyonu duyurarak şirket içinde kariyer fırsatları yaratırız. Diğer taraftan kullandığımız “İyi çalışan iyi çalışanı tanır” iç referans sistemi ile açık pozisyonlara dışarıdan aday öneren ve önerdiği aday işe alınan çalışanlarımız ödüllendirilir.

Eureko Sigorta’da performans yönetimi sistemi çalışanın gelişimini destekleyici biçimde tasarlanmıştır.Performans Yönetim Modelinin amacı yönetici-çalışan arasında performans, kariyer planlama, eğitim konularında iletişim sağlanması, çalışanların işe katkısının adil bir şekilde ölçümlenerek ayrıştırılması ve yapıcı geribildirimle motivasyonun artırılması akabinde performans geliştirici aksiyonların planlanmasıdır.

Bu amaçlardan hareketle, yılın başında belirlenen şirket hedefleri doğrultusunda, yılda bir defa gerçekleştirilir. Bununla beraber şirketimizde performans yönetimi, çalışan ve yönetici arasında düzenli geribildirimle objektif ve geliştirici bir temele oturur.

Eureko'lu Olurken

Eureko’da çalışmayı tercih eden adaylar, çalışanlarımız kadar değerlidir.

Eureko Sigorta olarak gelişime açık, dinamik, yaratıcı, başarma arzusu yüksek ve deneyimi ile katma değer sağlayan profesyoneller ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

Öte yandan yeni mezun gençlerin profesyonel yolculuklarında yanlarında yer almayı ve başarılı profesyonellere dönüşmelerine katkıda bulunmayı çok seviyoruz.

Siz de en büyük yatırımını çalışanları olarak gören Eureko Sigorta’da çalışmayı tercih ediyorsanız,  size uygun pozisyonları  “Takım Arkadaşımız Olun” sayfasından inceleyerek, başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş başvurularınız, pozisyon kriterleri doğrultusunda incelenip , değerlendirmeye alınır ve cevaplandırılır(*).

(*) Eureko Sigorta İnsan Kaynakları Birimi, Türkiye’nin lider İnsan Kaynakları platformu Kariyer.Net tarafından verilen “2011 İnsana Saygı Ödülü”nü almaya ikinci kez hak kazandı.

Sektör Profesyonelleri

Deneyimli Adaylara yönelik pozisyonlar Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlüklerimizin kadro ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir.

Deneyimli adaylar hem İnsan Kaynakları hem de ilgili birim yöneticisi ile mülakat sürecine dahil olur. Olumlu olarak değerlendirilen adaylar ayrıca İngilizce ve gerekli yetkinliklerde değerlendirme sürecine alınırlar. Süreç içinde yapılan Kişilik Envanteri uygulaması sonuçları da değerlendirmeye dahil edilir.

Genç Yetenekler - Management Trainee

Management Trainee Programı üniversiteden yeni mezun, sigortacılık sektöründe kariyer sahibi olmak isteyen, berrak zihinli, gelişim odaklı, yenilik ve değişime açık, cesaret ve inanç sahibi, analitik, başarı odağı yüksek, yetenekli ve takım çalışmasına yatkın kişileri aramıza dahil etmeyi hedefler.

İşe alım sürecinde MT adayları ilk olarak genel yetenek, yabancı dil sınavı ve online yetkinlik envanteri uygulamasına dahil edilir. Başarı kriterleri doğrultusunda olumlu bulunan adaylar mülakat sürecine alınır. Aşamalı mülakat sürecini başarıyla tamamlayan adaylar kariyerlerine şirketimizde başlarlar.

MT’ler şirketimizin yetenek grubu içine alınır ve şirkette çalışmaya başladıkları ilk günden itibaren özel bir programa dahil edilirler. Gerek iş ortamına hızlıca adapte olabilmeleri, gerekse şirket uygulamaları hakkında nitelikli bilgi sahibi olmaları için kendilerine atanan body/mentor ile yakın çalışma içine girerler.

Diğer taraftan, MT’lerimiz Achmea’nın Avrupa’da faaliyet gösteren diğer şirketlerindeki proje bazlı görevlerde çalışma fırsatını yakalamaktadır. Bu görevler sayesinde, çalışanlarımız Achmea’nın global şirketlerini ve uluslararası iş yapış şekillerini tanımakta, farklı kültürlerle çalışma fırsatı bulmaktadırlar.

Yeni Mezunlar

Şirketimizde genç takım arkadaşları aradığımız pozisyonlar için  gelişim odaklı, yenilik ve değişime açık, başarı odağı yüksek yeni mezun kişileri yetiştirmek üzere aramıza dahil ediyoruz.

İşe alım sürecinde adaylar pozisyona gerekliliklerine göre genel yetenek, yabancı dil sınavı ve online yetkinlik envanteri uygulamasına dahil edilir. Başarı kriterleri doğrultusunda olumlu bulunan adaylar mülakat sürecine alınır. Aşamalı mülakat sürecini başarıyla tamamlayan adaylar kariyerlerine şirketimizde başlarlar.

Üniversite Öğrencileri

Sigorta uzmanları yetiştirme vizyonumuzdan hareketle, yetenekli üniversite öğrencilerine Staj ve Çağrı Merkezi deneyimi fırsatı sunmaktayız.

Stajyer adayları İnsan Kaynakları ve ilgili birim yöneticisi ile değerlendirme sürecine girerek olumlu olarak değerlendirilmesi haline stajlarına başlarlar. Şirketimizde sektöre yönelik eğitim veren ve zorunlu staj mecburiyeti olan bölümlerin öğrencileri önceliklendirilir.

Ayrıca, üniversite öğrencileri şirketimizin Çağrı Merkezinde kariyerlerine henüz öğrenci iken ilk adımlarını atabilirler. Bu birimde başarılı performans sonuçları elde eden ve kariyerine sigortacılık alanında devam etmek isteyen başarma arzusu yüksek takım arkadaşlarımız, diplomalarını aldıktan sonra Genel Müdürlük ve satış kanallarındaki açık pozisyonlar paralelinde kariyerlerine devam etme fırsatı elde etmektedir.

Takım Arkadaşımız Olun

Şirketimizdeki açık pozisyonları bu sayfadan takip edebilir, başvurularınızı yapabilirsiniz.

İlan detaylarını görmek ve online başvuruda bulunmak için pozisyon adının üzerine tıklayınız.

Eğer aşağıda yer alan açık pozisyonlarımız kariyer hedefiniz ile ilgili değilse, ikbasvuru@eurekosigorta.com.tr adresine başvuru yapmak istediğiniz görev adını belirterek özgeçmişinizi bize ulaştırabilirsiniz.

Başvurunuzun ardından özgeçmişiniz, ileride oluşabilecek açık pozisyonlarımızda değerlendirilmek üzere aday havuzumuza iletilecektir. Değerlendirme süreci, niteliklerinize ve tercihlerinize uygun bir pozisyon oluştuğu zaman başlayacaktır. Yetkinlik ve tecrübeleriniz mevcut ihtiyaçlarımızla karşılaştırılıp, uygunluk durumunda sizinle iletişime geçilecektir.