Konut Sigortanızı internet sitemizden kredi kartınız ile kolayca satın alabilirsiniz.

. Tamir faturaları,

· Beyan,

· Tapu (ev sahibi),

· Kira kontratı (kiracılar için),

· Hasarın mahiyetine göre gerek görülen sair evrak.

Sigorta kapsamına giren bir bina ise poliçe düzenlenir. “Sigortalı Adı” olarak, örneğin "AYŞE YILMAZ VE/VEYA KANUNİ VARİSLERİ" olarak düzenlenip, “Sigorta Ettiren” olarak, poliçeyi kim tanzim ettiriyor ve primini ödüyor ise o kişinin adı yazılır.

Konut Sigortası, dilerseniz sadece eşyalarınızı, poliçe üzerinde belirtilen risklere karşı teminat altına alır. Eşyalarınızı 35.000 TL limit ile yangın, hırsızlık, dahili su, sel, cam kırılması ve deprem gibi en çok gerçekleşen risklere karşı teminat altına alabilirsiniz. Eşyalarınızın teminat kapsamını internet sitemizde siz kendiniz belirleyip kredi kartınızla satın alabilirsiniz.

Poliçeniz hesaba veya kredi kartına bağlanarak tanzim edilir. Hesabınızda para olduğu takdirde ve kredi kartınız yeterli bakiyeye sahip ise her ay yapılması gereken tahsilatlar otomatik olarak çekilir. Konut Sigortası için ödemelerinizi peşin veya kredi kartına 8 eşit taksit ile yapabilirsiniz.

Hayır. Poliçenizde sadece binanız için güvence almanız durumunda hırsızlık teminatı eşyalarınız için geçerli olmayıp, sadece binanızı bütünleyen unsurlar için (bina kapısı, bina penceresi vb.) geçerlidir.

Bu hizmetten, su­elektrik tesisatınızda sorun yaşadığınızda, çilingire ihtiyacınız olduğunda, camınız kırıldığında, bir yere acil mesaj iletmeniz gerektiğinde, evinizde güvenli oturmaya engel teşkil eden durumlarda ve seyahatinizden acil dönmenizi gerektiren durumlarda faydalanabilirsiniz.

Hasar anında her konuda destek ve bilgi almak, aynı zamanda hasar ihbarında bulunmak üzere 0850 222 66 60’ı ALO EUREKO’yu arayabilirsiniz.

Bina ortak kullanım alanları sigortalıya düşen pay kadar poliçe kapsamındadır. Ancak poliçede belirtilmeyen ve poliçe sahibini etkileyen hasar durumunda (örneğin çatıdan sigortalı daireye su akıyor ise) sadece sigortalı daireye düşen hasar tutarı karşılanır.