Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla devlet hastanelerinden ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı özel hastanelerden fark ödemeden hizmet almanızı sağlar. SGK ile anlaşması bulunan dilediğiniz özel sağlık kurumunda, istediğiniz doktordan hizmet alabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’yla SGK teminatının üzerinde olan yüksek maliyetli sağlık harcamalarındaki farkı ödemek zorunda kalmazsınız.

SGK’li olan herkes (yabancı uyruklu kişiler dâhil) Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan yararlanabilir. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı ilk defa yaptıracak olan kişilerin 69 yaşından küçük olması gerekmektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortanızı internet sitemizden kredi kartınız ile kolayca satın alabilirsiniz.

0850 222 66 60 ALO EUREKO'yu arayarak, sırasıyla 3’ü ve 1'i tuşlayarak müşteri temsilcimize ulaşabilirsiniz. Görüş, öneri ve şikâyetlerinizi müşteri temsilcimiz ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca, ESSaglikMusteriHizm@eurekosigorta.com.tr'a mail göndererek de görüş, öneri ve şikâyetlerinizi iletebilirsiniz.

40 yaş ve üzeri kadın sigortalılar, “Kontrol Mamografi Hizmeti”ne hak kazanır. 0850 222 66 60 ALO EUREKO'yu arayarak, sırasıyla 3’ü ve 4'ü tuşlayarak mamografi anlaşmalı kurum bilgilerine ulaşabilirsiniz.

18- ­44 yaş arası kadınlar, poliçe başlangıcından 3 ay sonra hamilelik ve doğum teminatından yararlanabilirler. Hamilelik sırasındaki kontrolleri belirli limitler dâhilinde ve doğumdaki hastane giderleri (bebek ile ilgili harcamalar hariç) ise limitsiz olarak kapsam dâhilindedir.

Acil durumlarda ambulans hizmeti, olay yerinden hastaneye transfer durumu için teminat kapsamındadır.

14 günden itibaren tüm çocuklar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan tek başına sigortalanabilir.

Diş Bakımı Paketi; gereken diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği (detertraj­alt ve üst çene) ve röntgen (periapikal­gerekirse bir adet) bakım işlemlerini içermektedir.

Anlaşmalı olduğumuz özel hastanelerde, genel dahili muayene, EKG, tam kan sayımı, sedimentasyon, glukoz, total kolesterol, akciğer tek yön grafisi, tam idrar tahlili türündeki tetkik ve kontrollerin tamamını kapsar.

Teminat kapsamında yalnızca tetanos ve kuduz aşılarının giderleri karşılanmaktadır.

Ayakta Tedavi Teminatı; doktor muayenesi, tanı amaçlı laboratuvar tetkikleri, röntgen ve fizik tedaviyi kapsamaktadır.

24 saatten az olmamak şartıyla, hastanede yatmayı gerektiren durumlarda yatış ve tedavi masrafları ile birlikte acil durumlardaki harcamaları kapsamaktadır.

0850 222 66 60 ALO EUREKO'yu arayarak, sırasıyla 3’ü ve 1'i tuşlayarak müşteri temsilcimize ulaşabilirsiniz ve poliçe teminatlarınız ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, ESSaglikMusteriHizm@eurekosigorta.com.tr'a mail göndererek de poliçe teminatlarınız ile ilgili bilgi isteyebilirsiniz.

www.eurekosigorta.com.tr adresinde yer alan internet şubesi ­bireysel işlemler adımından ve 0850 222 66 60 ALO EUREKO'yu arayarak, sırasıyla 3’ü ve 2'yi tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

www.eurekosigorta.com.tr adresinde bulunan internet şubesi­ bireysel işlemler alanına ulaşabilirsiniz ve TC kimlik numaranız ile şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi bilmiyorsanız "Başvurmak için hemen tıklayın" butonu ile şifre bilgilerinizi temin edip internet şubesini kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifre bilgilerinin size ulaşabilmesi için mutlaka cep telefonu bilgilerinizin sistemde kayıt olması gerektiğini hatırlatırız. İnternet şubesinde Eureko Sigorta'dan yapılmış olan, mevcut tüm poliçelerinizin bilgilerine (bağımlı poliçeleri ile ilgili bilgiler dâhil), limit bilgilerinize, sanal kart ve yeni kart başvurularınıza, özel sağlık gider formunuza, poliçe basımları ile ilgili bilgiye, hasar dosyanızın durumuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca kişisel bilgilerinizi görüntüleyebilir ve dilerseniz değişiklik yapabilirsiniz.