Bu hizmetten, su - elektrik tesisatınızda sorun yaşadığınızda, çilingire ihtiyacınız olduğunda, camınız kırıldığında, bir yere acil mesaj iletmeniz gerektiğinde, evinizde güvenli oturmaya engel teşkil eden durumlarda ve seyahatinizden acil dönmenizi gerektiren durumlarda faydalanabilirsiniz.

Hasar dosyanızın güncel durumu ve bilgilerini; dosya numaranız, TCKN veya VKN bilgileriniz ile web sitemizin anasayfasında yer alan Hasar Dosyası Sorgulama adımından, 0850 222 66 60 ALO EUREKO sesli yanıt sistemi ile; veya müşteri temsilcisine bağlanarak öğrenebilirsiniz.

Eksperin, hasarlı araç onarımının 48 saatten fazla süreceğini onaylaması durumunda; 

Hasar durumunda olay başı 7 gün ve yılda 2 defa ikame araç hizmeti sağlanır. İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde, özel anlaşmasız servislerde (tamirhanelerde) ikame araç hizmeti verilmemektedir.

 

 • Çekme, kurtarma (Kasko ürününde çekici hizmeti poliçe süresince 3 kez ile sınırlıdır.)
 • Kiralık (ikame) araç hizmeti
 • Tamirci gönderme
 • Aracın arızalanması veya kaza nedeniyle konaklama imkanı ve seyahatin devamının sağlanması
 • Profesyonel sürücü hizmeti
 • Acil mesajların ulaştırılması
 • Cenazenin nakli

Bu hizmet kapsamında; otel, kiralık araç rezervasyonu, uçak bileti satın alımı ve teslimi, seyahatinizle ilgili bilgi sorgulaması gibi hizmetler yer almaktadır. Bunların yanı sıra, aracınız için gerekli olabilecek tamir, servis, çekici gibi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Aracınızda meydana gelebilecek arıza veya lastik patlaması durumunda 0850 222 66 60 ALO EUREKO’yu arayarak destek istemeniz yeterlidir. 

Aracınız arızalandığında eğer olay yerinde giderilebilecek türden bir arıza ise, size en yakın tamir servisi en kısa sürede bulunduğunuz yere yönlendirilir. Aynı şekilde, lastik değiştirmek için gerekli araç-gereç ve yedek lastiğin aracınızda bulunması halinde, bulunduğunuz konuma uzman personel ulaştırılır.

Aracınızın anahtarını siz ya da kullanımına izin verdiğiniz kişi kapalı ve kilitli bir yer tuttuğunuz sırada, kilidin kırılarak alınması durumunda; aracın anahtarının zorla, tehditle ve şiddet kullanılarak elinizden alınması halinde hasarınız karşılanır. Ancak, hasarınızın karşılanabilmesi için tutanak tutulması gereklidir.

Hayır. Poliçenizde sadece binanız için güvence almanız durumunda hırsızlık teminatı eşyalarınız için geçerli olmayıp, sadece binanızı bütünleyen unsurlar için (bina kapısı, bina penceresi vb.) geçerlidir.

Bu hizmetten, su­elektrik tesisatınızda sorun yaşadığınızda, çilingire ihtiyacınız olduğunda, camınız kırıldığında, bir yere acil mesaj iletmeniz gerektiğinde, evinizde güvenli oturmaya engel teşkil eden durumlarda ve seyahatinizden acil dönmenizi gerektiren durumlarda faydalanabilirsiniz.

Kasko Sigortanızı internet sitemizden kredi kartınız ile kolayca satın alabilirsiniz.

Bu türden paylaşımlarınızı "İletişim Formu" üzerinden yapabilirsiniz. Form tarafımıza ulaştıktan sonra detaylı bir şekilde değerlendirilir ve en kısa sürede çözüme ulaştırılır.

Hasar sonrasında aracınızın bedeli hesaplanırken, ÜFE (Üretici Fiyat Endeksi) dikkate alınır. Böylece enflasyon nedeni ile yaşayabileceğiniz olası kayıplardan korunmuş olursunuz.

Evet. Eski şirketinizden alacağınız poliçenize ait hasarsızlık indirim belgesini ve belgede adı geçen aracın satıldığını gösteren satış sözleşmesi fotokopisini temin etmeniz durumunda, aynı indirim oranı tarafımızdan düzenlenen kasko poliçesinde de geçerliliğini korur. Ancak hasarsızlık indiriminin devredilebilmesi için diğer firmadan Eureko Sigorta’ya geçerken, poliçe vadenizin bitiş tarihi itibari ile en fazla 30 gün geçirdiğiniz durumunda hasarsızlık indiriminizi korursunuz.

Bir poliçe süresi içinde;

 • Çarpma
 • Çarpışma
 • Park halinde çarpma
 • Devrilme

hariç hasarlar ile mini onarım işlemleri ve tüm %100 rüculu hasarlar hasarsızlığınızı etkilememektedir.

Hasar anında her konuda destek ve bilgi almak, aynı zamanda hasar ihbarında bulunmak üzere 0850 222 66 60 ALO EUREKO’yu arayabilirsiniz.

Hasar tespiti için eksper tayini yapılması gereken hasarlarda, ihbar şirketimize ulaştıktan sonra en geç 48 saat içerisinde ekspertiz yapılır.

Ödeme şekli poliçenin düzenlenmiş olduğu dağıtım kanalına bağlı olarak çek, havale ya da EFT şeklinde yapılır.

Eksper tarafından tespit edilen onarım bedelinin ekonomik olmaması durumunda;

 • Otomobil, kamyonet, minibüs tipli araçlarda, Sıfır kilometre olarak satın aldığınız bir aracın ilk sahibiyseniz ve ilk tescil tarihinden 30 gün içerisinde yapılan poliçelere ait araçlarda poliçe bedeliniz uygun ise* aracın sıfır bedeli ödenmektedir ( sıfır teminatı 1 yıl geçerlidir).
 • Sıfır kapsamında değerlendirilemeyen araçlar ve diğer kullanım tarzındaki araçlar için poliçede eksik sigorta** bulunmuyorsa aracın kaza tarihindeki ikince el piyasa rayiç bedeli ödenmektedir.

*Sıfır araç teminatında değerlendirmeye alınacak araç değeri,  sigorta bedelini aşamaz. Bu sebeple poliçede belirtilen aracın sigorta bedeli araç değerine eşit olmalıdır.

**Eksik sigorta; poliçede belirtilen araç bedelinin aracın ikinci el değerinden düşük gösterilmesidir. Bu durumda kasko sigortası genel şartlarına göre araç bedeli poliçede yazılı araç bedeli + enflasyon değerini aşamaz.

Bu hizmetten aracınız için her türlü arıza ve kaza durumunda çekme-kurtarma hizmeti veya tamirci gönderimi hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca onarılan aracın teslim alınması için birisine ihtiyaç duyduğunuzda, yakınlarınıza acil mesaj ulaştırmak istediğinizde veya cenaze nakli gerektiren durumlarda yararlanabilirsiniz.

Kaza sonucu olsun ya da olmasın, ihtiyaç anında, asistans teminatı şartları kapsamında olması kaydıyla, Türkiye’nin her yerinde, 7*24 ücretsiz olarak Asistans Hizmetleri’nden yararlanabilirsiniz.

Poliçeniz kapsamında size sunulmakta olan asistans hizmetlerimizden yararlanmak için ihtiyaç duyduğunuz her an 0850 222 66 60 ALO EUREKO’yu arayabilirsiniz.

Araç anahtarının çalınması ya da kaybolması durumunda, tutanak tutulması şartı ile yıllık 1500 TL limitine kadar ödeme yapılır. Bu kapsamda sigortalımız, aracının güvenliğini sağlamak için anahtar kopyalama, alarm ve taşınamayan malzemeleri (immobilizer) yeniden kodlanması, komple kilit değişiminin sağlanması gibi durumları güvence altına alır.

Aracınızın kaza, mekanik ve elektrik arızaları, tam ya da kısmi çalınma, çalınmaya teşebbüs, yanma, şaranpole yuvarlanma veya anahtarların kaybolması sonucu hareket edememesi veya hareket edebilir olup maddi/bedeni zarara neden olabileceği durumlarda 0850 222 66 60 Alo Eureko’ya ulaşmanız şartıyla, aracınızın Eureko Sigorta’nın anlaşmalı servislerinden birine veya en yakın yetkili servise ücretsiz olarak çekilmesi organize edilir.

Mini onarım teminatı bulunan kasko poliçelerinde, limitleri ve kullanım hakları belirtilen küçük ölçekli hasarlarınız, hasar dosyası açılmasına gerek kalmaksızın giderilir. Bu sayede poliçenizin yenileme dönemindeki “hasarsızlık indiriminizi” de korumuş olursunuz. Auto King Servisleri ve RS Servisleri'nden destek alabilirsiniz.

 • Konut Yardım Hizmetleri
 • Medikal Hizmetler
 • Rezervasyon Hizmetleri
 • Yol Yardım Hizmetleri
 • Radyo/ Teyp Çalınması ve Cam Onarım Hizmetleri